پرسش های متداول

بهمن 14, 1400
972 بازدید

پرسش های متداول 1- شرایط عضویت چگونه است؟ جهت عضویت در صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی، ابتدا متقاضی باید کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه خود را به شماره واتساپ مسئول اجرائی صندوق ارسال نماید تا بعد از بررسی شرایط و استعلام، عضو صندوق گردد. 2- مبلغ عضویت ماهیانه چقدر است؟ هر یک از […]

پرسش های متداول

1- شرایط عضویت چگونه است؟

جهت عضویت در صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی، ابتدا متقاضی باید کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه خود را به شماره واتساپ مسئول اجرائی صندوق ارسال نماید تا بعد از بررسی شرایط و استعلام، عضو صندوق گردد.

2- مبلغ عضویت ماهیانه چقدر است؟
هر یک از اعضای محترم صندوق ملزم به پرداخت ماهیانه 100 هزار تومان به عنوان پس انداز به شماره حساب صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی 819641056 نزد بانک تجارت می باشند و پس از واریز، رسید پرداختی آن را به گروه واتساپ “صندوق قرض الحسنه دانسکده فنی”  ارسال نمایند.

3- میزان سقف موجودی چه مقدار و زمان انتظار جهت اخذ وام چه مدت می باشد؟
حداقل موجودی جهت اخذ وام 6 میلیون تومان می باشد و زمان انتظار جهت دریافت وام نیز حداقل 6 ماه است.

4- مبلغ سفته جهت دریافت وام چقدر می باشد؟
مبلغ سفته جهت دریافت وام از صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی دو برابر مبلغ وام می باشد.

5- تعداد ضامن جهت اخذ وام چند نفر است؟
برای اخذ وام از صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی در صورتی که عضو اصلی صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی باشد، نیاز به یک نفر از عضو صندوق به عنوان ضامن است، در غیر اینصورت خود عضو اصلی ضامن اعضای خانواده اش می باشد.

6- مبلغ اعطای تسهیلات چه مقدار می باشد؟
مبلغ اعطای تسهیلات 18 میلیون تومان می باشد که 450 هزار تومان آن کمک به صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی در نظر گرفته شده است.

7- تعداد بازپرداخت (تعداد اقساط وام) چه مقدار می باشد؟
تعداد اقساط 36 ماه در نظر گرفته شده که وام گیرنده موظف است هر ماه مبلغ 500 هزار تومان به حساب صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی واریز نماید.

8- آیا هیأت مدیره مجاز به اخراج عضو از صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی می باشد؟
بله، در صورتی که عضوی به هر دلیلی از پرداخت اقساط خود کم کاری نماید، این حق برای هیأت مدیره محفوظ می باشد که ایشان را از صندوق اخراج نماید و سفته او را به اجرا بگذارد. 

9- جهت مشاهده موجودی پس انداز و اقساط پرداخت شده به کجا باید مراجعه کرد؟
با توجه به راه اندازی سامانه صندوق قرض الحسنه دانشکده فنی، جهت مشاهده موجودی سرمایه و مبالغ پرداخت شده ماهیانه پس انداز، مبالغ اقساط ماهیانه پرداخت شده وام، تعداد اقساط پرداخت شده وام، مانده وام و سایر موارد می توان به صفحه اصلی وب سایت قسمت “ورود به سامانه صندوق مراجعه کرد.

10- آیا پس از پرداخت آخرین قسط می توان دوباره تقاضای وام داد؟
در صورت پرداخت آخرین قسط، مسئول اجرائی صندوق بلافاصله عضو صندوق را در نوبت اخذ وام قرار می دهد.

11- نحوه پرداخت اقساط چگونه است؟
شخص وام گیرنده باید قادر به پرداخت وام در اقساط تعیین شده باشد. اگر در زمان مشخص اقساط  پرداخت نگردد، مدیرعامل صندوق با شخص وام گیرنده تماس می گیرد و جویای علت می شود. در صورت پرداخت نکردن، ضامن وام گیرنده را مجبور به پرداخت اقساط نموده و یا اینکه سفته او را به اجرا می گذارد.